تکنولوژی پیرولیز چیست؟

روش پیرولیز برای بازیافت لاستیک فرسوده، تکنیکی است که لاستیک‌های کامل یا خرد شده در یک رآکتور عاری از اکسیژن و دارای منبع حرارتی، گرم گردد. در رآکتور لاستیک و پلاستیک نرم شده و پس از آن پلیمرهای لاستیکی به صورت مداوم به ملکول‌های کوچکتر تقسیم می‌شوند. این ملکول‌های کوچکتر سرانجام بخار شده و از رآکتور خارج می‌شوند. بخارهای تولید شده می‌توانند به طور مستقیم سوزانده شوند تا نیرو تولید گردد و یا به یک نوع مایع نفتی کاندنسی (مایع) شده که معمولا به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تبدیل می‌شود.

بعضی از ملکول‌هایی که برای چگالش خیلی کوچک هستند به عنوان گاز باقی می‌مانند و به عنوان سوخت می‌توانند سوزانده شوند.

مواد معدنی که تقریبا ۴۰ درصد از وزن تایر را تشکیل می‌دهند، به عنوان جامد جدا شده و هنگامی که فرایند پیرولیز به خوبی انجام شود، تقریبا هیچ گونه آلودگی و ضایعاتی ندارد.

کارخانه ناپیوسته پیرولیز

با استفاده از این نوع دستگاه کارگران باید مواد اولیه را که شامل مثلا لاستیک فرسوده، پلاستیگ و … می‌‌باشد را به طور دسته‌ای پر کرده و فرایند را انجام دهند. بعد از خنک کردن تجهیزات و خارج کردن کربن و سیم فلزی، روند بعدی دوباره اتفاق می‌افتد. کارخانه پیرولیز ناپیوسته برای مشتریان با ظرفیت کم مناسب می‌باشد. به مدت یک ساعت و نیم زمان تغذیه و بارگیری نیاز دارد و به هشت تا نه ساعت زمان برای پردازش. بنابراین برای افرادی که بودجه زیادی برای این پروژه تهیه نکرده‌اند به اندازه کافی ارزان می‌باشد.

 

مزایای استفاده از کارخانه پیرولیز ناپیوسته

 • آسانی کار برای کارگران.
 • سرمایه‌گذاری کم اما سود بالا.
 • کیفیت خوب محصولات نهایی شامل کربن بلک و سوخت نفتی.
 • انواع مختلفی از مواد مثل پلاستیک‌ فرسوده و لاستیک ضایعاتی می‌تواند پیرولیز گردد.
 • با دستگاه‌ها و سیستم‌های پیشرفته، کارخانه‌های فرایند ناپیوسته پیرولیز ما میتوانند فرایند تولید خوبی را به شما نوید دهند.
 • محصولات نهایی با کیفیت (سیم فلزی، کربن بلک و سوخت نفتی) مزایای بسیار خوبی را برای شما ایجاد می‌کند و می‌تواند در مدت کوتاهی سرمایه شما را برگرداند

کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده

کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده شرکتی با فناوری سبز برای حل معضل تایر فرسوده و سایر آلودگی‌های محیطی است. از آنجاییگه که این مشکلات امروزه از مشکلات جدی زمین هستند، این صنعت بسیار معنی‌دار و زیست محیطی می‌باشد.

کارخانه پیرولیز تایر فرسوده شامل سیستم پیرولیز نوع ناپیوسته می‌باشد. کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده ناپیوسته، به صورت سیستم ناپیوسته کار می‌کند به این شکل که نمی‌تواند به صورت همزمان مواد اولیه را تغذیه و محصول را تخلیه نماید.

مواد اولیه اصلی

تایر فرسوده شامل تایرهای مختلف مکانیکی، پلاستیک، ضایعات لاستیکی و …

تجهیزات اصلی

رآکتور پیرولیز، سیستم آب‌بندی شده (سیلینگ)، سیستم قدرت، جدا کننده، کندانسورها، مخازن سوخت، سیستم خنک کننده‌ی آب، سیستم بازیابی اگزوز، سیستم گرد و غبار گیری و …

محصولات نهایی کارخانه پیرولیز لاستیک فرسوده

۱- %۷۰ سوخت تایر

 • استفاده به عنوان سوخت
 • فروش در بازار
 • پالایش بیشتر و تبدیل به دیزل، بنزین و …

۲- %۱۵ کربن بلک

 • فروش در بازار
 • ساخت کربن ریز به وسیله دستگاه پالایش کربن بلک
 • ساخت گلوله‌های کربن(برای سوخت) به وسیله دستگاه ساخت پلت

۳- %۱۰ فولاد

 • فروش در بازار به طور مستقیم

۴- %۵ گاز

 • می‌تواند برای گرم کردن رآکتور بازیابی شود
کارخانه پیرولیز لاستیک سازگار با محیط زیست

به عنوان یک عامل پیشرو در حفظ محیط زیست، هر یک از محصولات ما دارای تجهیزات کاملی برای تصفیه پسماندهای صنعتی می‌باشد.

برای گازهای زباله: ممکن است در طی فرایند تولید ضایعات گاز کمی وجود داشته باشد که قبل از تخلیه، توسط سیستم گیرنده مجهز به آب و حلقه‌های مغناطیسی برای کاهش گرد و غبار و سولفید دفع می‌شود.

برای فاضلاب: آب موجود در سیستم هیدروسیل و سیستم غبارگیر تولید شده در فرایند پیرولیز، برای اجرای بازیافت آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرانجام پس از تصفیه، تخلیه می‌گردد.

 

برای مشاهده تصاویر دستگاه کلیک کنید.